05/06/2018

Oferta GDPR 2018

Dosarul cu proceduri GDPR pentru compania ta

Plan subtitle

899lei
  • Dosar complet cu decizii
  • Acorduri angajati si terti
  • Clauze speciale
  • Informari si Notificari
  • Registre de risc
  • Evaluare de risc
  • Manual GDPR
  • Consultanta Gratuita online pentru implementare 2 luni de zile

Ce contine documentatia GDPR?

  • Acord transfer – angajat;
  • Acord transfer – client;
  • Acord transfer – colaborator;
  • Clauză de Protecție GDPR pentru acces date clienți;
  • Clauză specifică GDPR pentru site;
  • Clauze specifice GDPR pentru servicii de cloud;
  • Confirmare prelucrare date;
  • Consimțământ – angajat – date sensibile;
  • Consimțământ – angajat – date sensibile – minor;
  • Consimțământ – angajați;
  • Consimțământ – client;
  • Consimțământ – client – date sensibile;
  • Consimțământ – client – transfer date în altă țară;
  • Consimțământ – colaborator – date sensibile;
  •  Consimțământ – colaborator;
  •  Consimțământ – persoane care doresc să se angajeze;
  • Consimțământ – reprezentant legal al unei societăți;
  • Decizie de numire DPO;
  • Fișă de atribuții DPO;
  • Formular tip ANSPDCP;
  • Informare lipsă măsuri;
  • Informare încălcare securitate DCP;
  • Informare inițială – angajați;
  • Informare inițială – clienți;
  • Informare inițială – colaboratori;
  • Informare inițială newsletter;
  • Informare suplimentară;
  • Informare transfer date în altă țară;
  • Manual de aplicare GDPR;
  • Notificare angajați și colaboratori – transmitere date către clienți;
  • Notificare angajați și colaboratori;
  • Notificare ANSPDCP;
  • Notificare încetarea prelucrării;
  • Notificare rectificare – ștergere – restricționare – prelucrare DCP
  • Notificare refuz încetare DCP;
  • Registru de evidență a activităților de prelucrare DCP;
  • Registru incidente de securitate

Nota: Documentatia poate suferi modificari (adaugari) in functie de evolutia domeniul

Cum implementam noi GDPR?

Do-it-yourself – implementeaza-ti singur procedura in compania ta.

Beneficii: Costul redus, control total asupra masurilor

Dezavantaje: Lipsa experienta in domeniu, Netratarea la timp a scurgerilor de informatii, Pierderi financiare cauzate de scurgerile de informatii

Implementarea sistemului de catre un consultant

Beneficii: Experienta in mai multe domenii de interes, experienta juridica, pastrarea contactului cu domeniul in permanenta, adaptare la schimbari

Dezavantaje: Costul mai ridicat pe termen scurt.

GDPR